O grze Euro Truck Simulator

Euro Truck Simulator to gra wyprodukowana przez firmę SCS Software, która umożliwia wcielenie się w rolę kierowcy samochodu ciężarowego. Premiera gry odbyła się w 2008 roku.

Gracz zasiada za sterami wielkiego pojazdu i zwiedza europejskie miasta. Gra jest bardzo realistyczna, na co bez wątpienia wpłynął fakt, że autorami Euro Truck Simulator są ludzie, którzy mają już doświadczenie w podobnej tematyce. Euro Truck Simulator to gra, które koncentruje się na samochodach europejskich marek. Na uwagę zasługuje wierne odwzorowanie pojazdów. Autorzy uwzględnili wszelkie szczegóły, łącznie z wnętrzami kabin, w których nie brakuje odpowiednich wskaźników. Nie oznacza to jednak, że z grą może poradzić sobie tylko osoba, która zna zasady prowadzenia pojazdów ciężarowych. Doskonałą rozrywkę mają zapewnioną także osoby, które nigdy nie siedziały za kierownicą tego typu pojazdu. Gracz nie tylko zwiedza europejskie miasta, lecz także musi dostarczyć we wskazane miejsce transportowane ładunki. Ulice, którymi przejeżdżają pojazdy, także zostały wiernie odwzorowane. Gracz, któremu uda się wykonać wyznaczone mu zadania, trafia do bardziej znanych i charakterystycznych miast. W grze nie zabrakło takich miast jak Rzym, Madryt, Praga czy Berlin.

Opinie graczy na temat Euro Truck Simulator były bardzo dobre. O tym, że gra zdobyła dużą popularność świadczy przede wszystkim fakt, że gra doczekała się kontynuacji. Z pewnością zatem warto wypróbować Euro Truck Simulator, szczególnie jeżeli jest się pasjonatem samochodów ciężarowych.