Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2 to druga część gry SCS Software, która zdobyła wielu fanów na całym świecie. Podobnie jak w pierwszej części gracza zasiada za kierownicą samochodu ciężarowego. Wprowadzono tutaj szereg usprawnień, które miały na celu przede wszystkim urealnienie gry. Premiera gry odbyła się w 2012 roku.

Gra posiada takie same zalety ja pierwsza część Euro Truck Simulator. Została stworzona przez te same osoby, czyli przez ludzi, którzy mają spore doświadczenie w grach o podobnej tematyce. Podobnie jak w pierwszej części, gracz przemierza Europę i odwiedza wiernie odwzorowane europejskie miasta. Gra polega na dowiezieniu we wskazane miejsce przewożonego ładunku. Liczy się tutaj czas, dlatego warto dowieść ładunek jak najszybciej. W grze dostępne są pojazdy znanych marek, takich jak Mercedes albo Scania. Co bardzo ważne, samochody zostały wiernie odwzorowane. Co więcej, gracze mają możliwość modyfikacji ich wyglądu. W tej części gry wprowadzona została opcja zakładania nowych halogenów oraz innych dodatków, jak również malowania pojazdów. Na uwagę zasługuje możliwość sterowania przy użyciu widoku z kabiny, co pozwala wczuć się w rolę kierowcy ciężarówki. W Euro Truck Simulator 2 mogą grać także osoby, które korzystają z padów.

Wymagania techniczne dla gry Euro Truck Simulator 2 są podobne jak w przypadku pierwszej części. Kontynuacja gry okazała się bardzo dobrym pomysłem firmy SCS Software, ponieważ druga część Euro Truck Simulator oceniana jest równie dobrze jak pierwsza.